Ez a fejlesztés a Közép-Magyarországi Regionális Fejlesztési Tanács Elõzetes Regionális Fejlesztési Programja keretében, a Miniszterelnöki Hivatal támogatásával valósul meg.

Hírek

DMRV Zrt. hivatalos értesítése


Tavasszal is célszerű ellenőrizni a vízóraaknát!

Nemcsak télen, a fagyok előtt, hanem ilyenkor tavasz kezdetekor is érdemes ellenőrizni a vízmérőket.

A házi ivóvízhálózat részét képező vízmérőakna tisztán tartásáról és a vízmérők épségének megőrzéséről a fogyasztó köteles gondoskodni. A szakemberek javaslata szerint a tartós fagyok elmúltával mindenképp célszerű megvizsgálni a vízmérőakna állapotát, különösen a hétvégi házakban. Jót tesz, ha alaposan kiszellőztetjük az aknát, így a mérők megóvhatók a korróziótól. A kerti csapokat csak akkor ajánlatos üzembe helyezni, amikor már nem várhatóak fagyos éjszakák, hiszen a hideg jelentősen károsíthatja a szerkezeteket.

A DMRV Zrt. (Vízmű) szakemberei gyors és egyszerű technikát javasolnak az állapotellenőrzésre és a hálózat tesztelésére: zárjuk el gondosan valamennyi vízvételi hely kifolyószerelvényét, és nézzük meg a vízmérőt. Ha a legkisebb csillagkerék mégis pörög, valahol szivárgás lehet a hálózaton, ezért érdemes szakemberrel átnézetni a rendszert. Ellenkező esetben utólag váratlan meglepetés érhet minket!

Ha a szokásosnál nagyobb fogyasztást jelez a mérő, akkor is meghibásodás lehet a hálózaton. Keressük meg a baj forrását, és javíttassuk meg a hibás szerelvényt vagy vezetéket.
Köszönjük, hogy odafigyel vízmérője állapotára, hiszen a vízórák rendeltetésszerű működtetése közös érdekünk!

DMRV Zrt.
2010-03-01
A rovat további hírei
Nyomtat Küldés